השימוש הגובר והולך בתכנון מפתחים גדולים כאלמנטים עיצוביים התורמים לתחושת המרחב של החללים הפנימיים בבית, העלה את המודעות והצורך בבחירת זיגוג מתאים ליצירת אקלים נעים ונוח יותר בתוך הבית, במיוחד באקלים חם כמו שלנו.

התאמת סוג הזכוכית לשימושים ולצרכים שלנו

זכוכית טריפלקס

זו הזכוכית הסטנדרטית המשמשת בזיגוג מפתחים. מורכבת משתי שכבות זכוכית המוצמדות על ידי שכבת (Polyvinyl Butyral) PVB. חומר זה המשמש להדבקת שתי הזכוכיות תורם רבות לחוזקה. במקרה של ניסיון שבירה הזכוכית נסדקת ולא מתנפצת לרסיסים. צריך לעמול קשה (זמן ורעש) בכדי לפרוץ זכוכית מסוג זה.

לקבלת פרטיות וכניסת אור לבית, ניתן להשתמש בזכוכית טריפלקס בשילוב זכוכיות בעלות טקסטורה בדוגמאות שונות. 

זכוכית בידודית

זכוכית המורכבת משתי דפנות זכוכית אשר בניהן מרווח אוויר או גז ארגון המאפשר בידוד תרמי משופר, הזכוכיות מחוברות על ידי מסגרת היקפית המכילה חומר סופח לחות למניעת היווצרות אדים בין הדפנות. תכונות הבידוד של מרווח האויר/גז הקיים בין דפנות הזכוכית, משפרות את מקדם ההולכה של הזכוכית בצורה משמעותית. ככל שהמרווח גדול יותר – כך גם הבידוד התרמי. 

זכוכית מחוסמת

זכוכית העוברת תהליך חימום בטמפרטורה של 700 מעלות וקירור מהיר באוויר. תהליך זה משפר את גמישותה וחוזקה פי 3 – 5 מזכוכית רגילה. במקרה שבירה, הזכוכית מתנפצת לרסיסים קטנים ולא מסוכנים כמו שברי זכוכית רגילה. הזכוכית מתאימה בעיקר למוסדות ולמבני ציבור, ופחות שימושית לצרכים ביתיים, אלא אם משלבים אותה בזכוכית בידודית בהרכבים נוספים.

זכוכית משוריינת - Anti Vandalism

במקרים בהם יש צורך מיגוני משופר אנו משלבים זכוכיות בהרכבים מיוחדים ברמת מיגון Class-2 או Class-3  (לשם השוואה – רמת המיגון של סורג ברזל היא Class-1 הנמוכה ביותר.)

היתרון במיגון משופר בבתי יוקרה – שמירה על חזית שקופה ונקייה המעמידה בספק את הצורך בתריסים כמוצר מיגון.

זכוכית Anti-Sun

שכבת ה- PVB בזכוכית טריפלקס יכולה להיות בעל גוון אפור או צבעוני. שימוש בגוונים כהים תורם להפחתת הבוהק של השמש המוחזר מבתים סמוכים לנו ותורם מעט לתחושת פרטיות באור יום. זכוכית אנטי סאן אינה תורמת לבידוד תרמי על אף שהיא מפחיתה את כמות קרני השמש העוברות דרכה, מאידך היא גורמת לחדירת פחות אור בגלל גוון הזכוכית הכהה.

זכוכית Low-E

זכוכית רפלקטיבית בעלת ציפוי מתכתי המפחית את קרני האור האינפרא אדום (RL) של השמש הגורם לחום בכ- 50% וכמעט אינו מפחית את האור הנראה לעין (LV).

לזכוכית גוון מעט יותר כהה מאשר זכוכית רגילה (מרגישים בהבדל אם מתקינים זכוכית רגילה בסמוך). זכוכית זו היא בעלת מקדם פליטה נמוך. משמעות הדבר היא שכאשר הטמפרטורה בחוץ נמוכה מאשר בפנים, אנרגיית החום מוחזרת מהזכוכית אל תוך הבית, וכך נשמר החום בפנים. ואילו בקיץ, כאשר הטמפרטורה בתוך הבית נמוכה מזו שבחוץ, מוחזרות קרני השמש מהזכוכית החוצה ולא אל פנים הבית, וכך הבית שומר על טמפרטורה נמוכה מזו שבחוץ.

זכוכית שקופה לחלוטין - Extra/Ultra-Clear - Low Iron Glass

השימוש בזכוכית זו מעניק מראה נקי ושקוף כמעט לחלוטין למתבונן מבעד לזכוכית.

בייצור הזכוכית משתמשים בחול עם אחוז ברזל נמוך ביותר, המעניק לזכוכית מראה שקוף ונקי בהשוואה לזכוכית רגילה אשר יש לה גוון מעט ירקרק, (במיוחד כאשר מסתכלים מהצד). 

זכוכית Ultra-Clear נקייה יותר מזכוכית Extra-Clear אשר מיוצרת בשלב הביניים תוך כדי החלפת חומר הגלם בתהליך הייצור.

בידוד תרמי ואקוסטי

השפעת הסביבה עלינו היא גורם חשוב שיש להתחשב בו בעת בחירת הזיגוג, מכיוון שהבידוד התרמי והאקוסטי תלוי בהרכב הזכוכית, בגמישות החומר ובעובי המסה שלו. 

חשוב לדעת שפרט למקרים מיוחדים, הבידוד האקוסטי של המפתחים תלוי בראש ובראשונה בסגירה ההרמטית שלהם. מכיוון שבפרופילי YaloLine יש גומי EPDM גמיש בשני מישורי החלון, הפנימי והחיצוני והכנף סגורה בחוזקה כלפי המשקוף, החלון מבודד אקוסטי ותרמי ברמה טובה מאד ואין צורך להשקיע משאבים מיוחדים נוספים בכך. 

מקובל לחשוב ששימוש בעובי שונה בהרכב הטריפלקס כמו 4+6 מ"מ תורם לבידוד אקוסטי משופר בגלל הפרש המסה בחומר הגורם לשבירת גלי הקול. אך שימוש בעובי PVB גדול יותר כמו 0.76 מ"מ או 1.52 מ"מ משפר את הבידוד האקוסטי (כחומר גמיש הבולע את גלי הקול) ויותר מכך, תורם רבות לחוזקה של הזכוכית.

במקרה של מפתחים גדולים עם שטח זכוכית גדול, מומלץ להשתמש בזכוכית בידודית המשפרת עוד יותר את הבידוד התרמי והאקוסטי. 

סדרת YaloLine מסוגלת להכיל זכוכית בידודית בעובי כולל של 26 מ"מ, כדוגמת 5/16/5, הנותנת מענה איכותי מבחינה אקוסטית ותרמית.

לסיכום, כדי להימנע מעלויות גבוהות מדי של זיגוג, ניתן לקבל ייעוץ הבוחן עלות מול תועלת של התכונות המתקבלות מהזיגוג בהתאמה לדרישות ומאפייני הפרויקט, לקבלת המפרט המתאים ביותר ללקוח.

בניית חלונות בהתאמה אישית לבית שלכם

לקבלת שיחה מנציג, השאירו פרטים בטופס.